"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

czwartek, 3 marca 2011

Magiczny napój


"Oto wywar który daje nadludzką siłę, kto go wypije, staje się niezwyciężony... Na jakiś czas oczywiście.." - te słowa druida Panoramiksa, najlepiej oddają właściwości pilnie strzeżonej tajemnicy galów. Tak więc magiczny napój to mikstura przygotowywana przez kapłana, a jej składniki przekazywane są ustnie, "i to szeptem, na ucho" z pokolenia na pokolenie, tylko między druidami. Kiedy jednak przebrniemy przez wszystkie strony 33 części komiksu uda nam się skompletować kilka, a może nawet wszystkie składniki wywaru. Tak wiec kolejno będą to:

  • jemioła - jest najważniejszym składnikiem, aby nie straciła magicznych właściwości musi być ścinana złotym sierpem.
  • korzenie - nie wiemy jednak jakie.
  • homar - tak, zwykły skorupiak, ponoć jednak nie jest niezbędnym składnikiem dodaje tylko smaku.
  • czterolistna koniczyna - malutka szczęśliwa sadzonka, w końcu trochę pomyślności nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
  • ryba - i tutaj obowiązkowo musimy zaznaczyć, że musi to być świeża ryba, więc kupno jej u Ahigieniksa stanowczo nie wchodzi w rachubę.
  • marchew - własnej uprawy, prosto z grządki, oczywiste, że bez żadnych sztucznych nawozów ;)
  • ropa naftowa - to chyba najdziwniejszy składnik, jakiego można użyć, przynajmniej moim zdaniem.. no ale kilka kropel widocznie nikomu nie zaszkodzi. Panoramiks zamawiał ją zawsze u kupca, pewnego jednak dnia, kiedy druid zniecierpliwiony oczekiwał na ten produkt, kupiec zapomniał go przywieźć, wtedy to zirytowany kapłan metodą prób i błędów odkrył, iż można zastąpić ropę używając soku z buraków. Zaskakująca zamiana, ale co my tam wiemy o magicznych napojach...
  • sól - ostatnia, ale jakże istotna szczypta białych granulek.
Nasuwa się wam pytanie.. jak to może smakować? To akurat jedno z tych, na które można łatwo udzielić odpowiedzi.. Jak zupa jarzynowa, zupa rybna, omlet z serem, kaczka w pomarańczach lub deser pralinkowy - to wszystkie możliwe sposoby, na jakie Panoramiks przyrządza miksturę.
Co więcej możemy powiedzieć... Kompilacja wyżej wymienionych składników sprawia, że nasi bohaterowie mogą spać spokojnie, nie obawiając się kolejnych ataków rzymskich legionów.

Brak komentarzy: