"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

czwartek, 3 marca 2011

Panoramiks

„Panoramix. Czcigodny kapłan plemienia, zbiera jemiołę i przyrządza magiczne wywary. Jego największe osiągnięcie to wywar dający nadludzką siłę. Ale Panoramix ma w zanadrzu i inne przepisy...”

Panoramix we wiosce galów pełni funkcje druida. Jest on wysoki, ma długą białą brodę, a na głowie łysinę. Nosi na sobie białą szatę, czerwoną pelerynę i niebieskie buty. Mówi się, iż kolory które nosi bazują na barwach francuskiej flagi. Czcigodny zawsze nosi przy sobie złoty sierp, służący mu do ścinania ziół, szczególnie jemioły, która po potraktowaniu jej złotym sierpem nie traci swoich magicznych mocy. Ten bohater jest jedną z ważniejszych postaci, nie tylko przez wzgląd na jego magiczne umiejętności, ale i z powodu jego mądrości. Za każdym razem, kiedy którykolwiek z galów jest czymś zaniepokojony, zwraca się właśnie do niego. Magiczny napój, nie jest jedynym, jaki Panoramix potrafi przygotować, stworzył już wywar powodujący błyskawiczny i niekończący się porost włosów, czy też sprawiający, iż rośliny szybciej wzrastają do wielkich rozmiarów. Wytworzył także nasionka, z których błyskawicznie wyrastają olbrzymie drzewa. Potrafi zamienić człowieka w kamień i cofnąć go z powrotem do wieku dziecięcego! Ten gal jest bez wątpienia niezbędnym mędrcem i magikiem, bez pomocy którego wioska już dawno zostałaby podbita.

Brak komentarzy: