"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

sobota, 28 czerwca 2008

Kłutnie i bójki

Zastanawiacie się pewnie, czego powodem mogą być słynne już w wiosce Galów bójki... W zasadzie możemy powiedzieć, że między mieszkańcami wioski dostrzega się tylko dwa powody użycia siły. Pierwszy taki przypadek jaki opiszę, występuje zawsze w sytuacji kiedy to Kakofoniks zaczyna śpiewać. Wtedy do akcji wkracza Automatiks, który natychmiast doprowadza barda do porządku, waląc go swoim młotem (lub pięścią) po głowie. Zdarza się też tak, że sam kowal prowokuje Kakofoniksa by coś zaśpiewał, tylko po to, by móc go uderzyć.. Fakt, nieprzyjemne, ale skuteczne i nigdy nie wyrządziło to śpiewakowi żadnej krzywdy..Ten przypadek jednak to niewielka rzecz. Do prawdziwej bijatyki między wszystkimi mieszkańcami (no prawie wszystkimi), dochodzi dopiero gdy, zaczyna się dyskusja odnośnie ryby... Dziwne? Dla tych, którzy wgłębili się już w zwyczaje mieszkańców, wiadome jest, że ryby które sprzedaje Ahigieniks są uważane za "nieświeże", a to najbardziej przeszkadza znów Automatiksowi. Zaczyna się od wymiany zdań, dochodzi do rzucenia rybą w kowala, który oddając cios, trafia nią w kogoś innego i tak przeobraża się to w wielką bójkę wszystkich, którzy się do niej dołączają... Oczywiście kiedy już jest po wszystkim, każdy wraca do swoich zajęć. Możemy to nazwać swego rodzaju rozrywką Galów, zastepującą im walkę z Rzymianami - kiedy nie ma żadnego w pobliżu... Oryginalne, choć lepiej nie wprowadzać tego w życie:)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Hehehehe!Te bojki są zajefajne .Najlepiej sprawdza się Obelix, dzięki swojemu wypadkowi z dzieciństwa. Nie ma prawdziwego komiksu o Asterixie bez porządnej bijatyki!Fajnie by było,jakby zrobili jeszcze kilka filmów o Asterixie, ale nie komputerowych, tylko rysunkowych...

Fanka

Anonimowy pisze...

Kłótnie - sugeruję poprawienie błędu w tytule postu