"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

czwartek, 26 czerwca 2008

Kleopatra

Kleopatra jest królową Egiptu, wielką miłością Cezara i przyjaciółką naszych Galów. Pojawiła się w zaledwie 3 częściach komiksu, a pierwszy raz poznajemy ją w historii: "Asteriks i Kleopatra". Na podstawie tej części komiksu powstała już bajka i film, co sprawia, że postać królowej Egiptu jest nam dobrze znana. Postać tą charakteryzuje nos, na temat którego pada nie jedna uwaga. Druid Panoramiks, przy każdej okazji okazuje swoje oczarowanie jej "pięknym" nosem. Kleopatra to jak na władczynię przystało, kobieta z temperamentem, a jej flustrację najbardziej odczuwają znajdujące się pobliżu wazy, które często rozbija... Aseriks i Obeliks zyskali jej zaufanie pomagając w budowie wielkiego pałacu, które później królowa okazała w komiksie: "Syn Asteriksa".

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Kleopatra wniosła coś fajnego do komiksów o Asterixie, choć nie za bardzo mogę określić, co. Nie jest złą postacią, choć, jak to mawiał Juliusz Cezar:"Kleopatra lubi kręcić nosem,uroczym nosem". Pewnie fajnie było kiedyś być królową Nilu, kochaną przez wiernych poddanych i mieć przychylność i szanowanie u Cezara. Szkoda, że nie żyjemy 50 lat p.n.ch. Fanka