"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

piątek, 26 września 2008

Czego boją się Galowie...?

Mieszkańcy wioski nazywani niezwyciężonymi i nieustraszonymi, wbrew pozorom kryją w sobie dość niezrozumiały strach. Boją się tylko jednego, że niebo zwali im się na głowy... Kiedy tylko zaczyna się burza, niebo pokrywa chmurami, a oświetlają je tylko błyskawice, cała osada wpada w panikę. W 19 części komiksu: "Wróżbita" mamy tego doskonały przykład. Dowiadujemy się, że za całe to zamieszanie odpowiedzialny jest bóg piorunów- Taranis. To właśnie jego niezadowolenia i piorunów tak bardzo obawiają się Galowie. Jedyną osoba, która potrafi wtedy uspokoić wystraszonych bohaterów, jest druid Panoramiks- mędrzec wioski.
"Kiedy niebo spada na głowę" to 33, jak
do tej pory ostatnia część przygód Asteriksa, w której mamy do czynienia z czymś co autentycznie zwala się na głowę. Co to takiego? Sami musicie się przekonać ;). W realnym świecie, może nie obawiamy się, że niebo spadnie, ale kto z nas nie boi się choć troszkę potężnej burzy?
Kończąc ten artykuł pozostaje tylko zadać pytanie - właściwie po co odczuwamy strach? Otóż odpowiedź jest tylko jedna. Bo to strach sprawia, że jesteśmy odważni. Prawdziwa odwaga polega na jego pokonywaniu.

Brak komentarzy: