"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

środa, 25 czerwca 2008

Piraci

Podczas swoich podróży Asteriks i Obeliks, bardzo często, by dotrzeć do celu przepływają przez morze. Tam napotykają nieszczęsnych piratów, a to spotkanie zawsze kończy się pechowo... oczywiście nie dla naszych bohaterów, lecz dla morskich rozbójników! Właściwie, każdy z nich wychodzi z tego cało, jednak ich statek raz, po razie jest zatapiany przez wojowników małej wioski. Zdarzyło się i tak, że piraci widząc z daleka nadpływających, już dobrze im znanych Galów, sami zatapiali statek, uprzedzając to, co i tak by się wydarzyło. Innym razem, w nielicznej sytuacji kiedy statek wyjątkowo ocalał, Asteriks z Obeliksem, zabrali z niego całą stertę jedzenia, która została przygotowana na ucztę z okazji urodzin kapitana, zostawiając mu tylko jedną kiełbaskę.
 No cóż, trzeba przyznać, że łatwego życia na morzu to Ci piraci nie mają. Głównymi członkami załogi są: Kapitan, zwany także Krwawobrodym, Trzyłapek - staruszek z drewnianą nogą, mówiący po łacinie, oraz Baba - czarnoskóry pirat, obserwujący morze z bocianiego gniazda, mający problem wymowy - chyba każdy pamięta jego słynne wołanie: "Ga-ga-ga-galowie!!!". Warto także wspomnieć, o Erixie - synu kapitana, który pojawił się tylko w jednej części komiksu, a jak sie później dowiadujemy, został sprzedany w zastaw za nowy statek.

Brak komentarzy: