"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

środa, 30 maja 2012

Animowany Asterix 3D trafi do kin w 2014!

W 2014 roku, każdy fan przygód Asteriksa, będzie mógł dumnie pomaszerować do kin! Nie na kolejny film aktorski, ale nowiutką animację zrealizowaną w technologii 3D! 

Do animowanej kolekcji komiksowych ekranizacji dołączy 9 już realizacja - tym razem 17. numeru serii komiksów "Osiedle Bogów" (eng. The Mansion of the Gods / fr. Le Domaine des Dieux).
Produkcją zajmie się M6 Studios, a za efekt 3D odpowiadać będzie firma Mac Guff, która tworzyła "Jak ukraść Księżyc".
Reżyserią nowej animacji zajmą się Alexandre Astier i Louis Clichy - animator pracujący dla Pixara przy produkcjach: 'Wall-E' (2008) i 'Up' (2009).

Na pierwszych zdjęciach, które pojawiły się w sieci widać, że twórcy poradzili sobie całkiem nieźle nadając postaciom trójwymiarowy efekt. Wyglądają nieziemsko! Prawda? 

Pamiętacie jaką historię opowiada "Osiedle Bogów"? 
"Dobrze nam znana mała osada żyje szczęśliwie pod ciepłym, wiosennym słońcem, otoczona armorykańską puszczą, bogatą w smakowite dziki.
Cezar postanawia ukrócić harce niepokornych Galów. Ma zamiar zmusić ich do przyjęcia cywilizacji - wyrąbie puszczę i otoczy wioskę Galów kolonią Rzymian."

Przed premierą koniecznie trzeba będzie przeczytać 17. część komiksów Rene Goscinny'ego, Alberta Uderzo, kolejny raz! 
Trochę za wcześnie na rezerwację biletów, ale nie ma się co oszukiwać - widzimy się w pierwszym rzędzie! :)

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Fajnie by było przejść się na to do kina. Ostatnio zamówiłam film pt. "Asterix i Wikingowie". Jak ktoś go jeszcze nie ma w swojej domowej filmotece, polecam gorąco. Mimo nieprzychylnych opisów na FilmWeb, to naprawdę ciekawy film animowany. Osobiście bardziej gustuję właśnie w tego typu filmach, niż w fabularnych. Poluję też na gry o Asterixie(: Fanka

Anonimowy pisze...

Cała stronka bardzo fajna, ale słuchajcie. Czy ktoś mógłby w zakładce przyjaciół Asterixa napisać trochę o Trendixie i Abbie? Trendix to syn brata wodza Asparanoixa, a Abba jest córką Wikingów. Te dwie postacie pasowałyby do portalu o Gallach. Please, postarajcie się i napiszcie o nich, bo ja osobiście nie wyznaję się w tworzeniu stron internetowych...(; Fanka

Ewa pisze...

Świetna wiadomość, aby tylko dubing został "zszyty na miarę" bo czasem kładzie to cały film (np przez zbyt piskliwe dziecinne głosy)

yolka adden pisze...

animacje 3d nie facinated kino również i Asterix przygody jest to 3d animacje dając znaki trójwymiarowe effects.I docenić pracę animacje 3d i po prostu kocham.

Anonimowy pisze...

Asterix to bardzo fajny pomysł Alberta Uderzo i Rene Goscinnego. Fajnie, że oprócz komiksów robię też animacje. Bardzo fajna stronka!

Anonimowy pisze...

Asterix to bardzo fajny pomysł Alberta Uderzo i Rene Goscinnego. Fajnie, że oprócz komiksów robią też animacje. Bardzo fajna stronka!

Freeek Bob pisze...

fajnie już widziałem polski zwiastun