"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

poniedziałek, 14 marca 2011

Wioska Galów

Wioska, która nigdy nie została nazwana, gdyż Albert Uderzo uznał, że nie ma takiej potrzeby..., jest położona nad samym morzem, a z drugiej strony otacza ją gęsty las. Mała osada naszych bohaterów, jest jedyną, w całej Galii, której udało się obronić przed atakami i podbiciem jej przez Rzymian. Galowie z pomocą swojej nadludzkiej siły, wciąż uprzykrzają życie legionistom, stacjonującym w obozach otaczających wioskę, nazywanych: Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium.
Chyba najwyższy czas zajrzeć w głąb osady. Już na pierwszy rzut oka widać, że wioska jest po prostu mała. To nie zmienia jednak faktu, iż zamieszkują ją dobrze dobrani i zorganizowani Galowie! Znajdziemy w niej kowala, sprzedawcę ryb, wodza, druida, dostawcę menhirów, barda, a na dodatek, każdy z nich, kiedy zajdzie taka potrzeba dzielnie wyrusza do walki.
Poniżej możecie zobaczyć jak rozmieszczone są chatki w osadzie, a nawet dowiedzieć się, która należy do jakiego bohatera. Klikając w obrazek zobaczycie go w większej rozdzielczości, co pozwoli wam się lepiej przyjrzeć... A może ktoś z was wie do kogo należą pozostałe nie podpisane domki?

1 komentarz:

Mycha pisze...

Super blog !