"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cala Galia podbita jest przez Rzymian... Cała? Nie! Jest taka osada, gdzie nieugięci Galowie wciąż jeszcze stawiają opór najeźdźcy. A legioniści z rzymskich garnizonów stacjonujących w warownych obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium nie mają lekkiego życia."

środa, 9 marca 2011

Asteriks też gra w Monopoly!

Czas na pierwszy post otwierający serię specjalnie dla kolekcjonerów. Lubicie gry planszowe? A co powiecie na małą rozgrywkę w Monopoly? Teraz możecie zagrać w specjalną edycję tej kultowej planszowej rozrywki z bohaterami komiksu! Tym razem to nie dolary będą wyznacznikiem bogactwa, bo w świecie Asteriksa wydajemy i gromadzimy sestercje. Gra opiera się na 5-tej części przygód naszych bohaterów - "Wyprawa Asteriksa dookoła Galii". Tak więc będziemy krążyć po planszy i zdobywać specjalności kulinarne z całej Galii. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych dla Monopoly pól, takich jak: więzienie, czy darmowy parking, ale tradycja to tradycja! Jedyną wadą jest dostępność gry jedynie w języku francuskim, ale czy to naprawdę komukolwiek przeszkadza? Zasady znamy, a przyjemnością będzie chyba samo patrzenie na plansze, pionki, banknoty, karty - po prostu kolekcjonerskie cudeńko! Zdobycie gry też może okazać się trochę kłopotliwe, niemniej jednak dla chcącego nic trudnego. Na dzień dzisiejszy znajdziecie ją TUTAJ za 35 €, co przekładałoby się na ok 140 zł. Cena nienajgorsza, ale jeśli ktoś chce oszczędniej kupić tą edycję, to polecam sprawdzać zagranicznego ebay'a - tam pojawiają się co jakiś czas używane i tańsze plansze. Nie powiecie mi jednak, że nie wolicie rozpakować nowiutkiego Monopoly z folii?
Niestety nie udało mi sie znaleźć wiekszego zdjęcia planszy, ale nadrobię to, gdy już dostanę swoją własną. To kiedy gramy?

Brak komentarzy: